Menu

Kategorie

Kategorie

Fasadowa farba akrylowa Z-1

Kategoria: Farby fasadowe

Producent: Wenekor

Brak danych o cenie

zawartość netto

Cena: -

Dostępność: Na zamówienie po uzgodnieniu indywidualnej ceny i koloru

Zapytaj o cenę
  • Opis
  • Aplikacja
  • Opinie klientów

EMULSJA AKRYLOWA Z-1 Akryl plus przeznaczona jest do malowania ochronnego i dekoracyjnego ,elewacji budynków i ścian wewnątrz pomieszczeń. Daje matowe, trwałe, odporne na warunki atmosferyczne  i w pełni pozwalające „oddychać ścianom” powłoki. Doskonale przyczepna do podłoży cementowych, cementowo-wapiennych, gipsowych, gipsowo-kartonowych, drewnianych i drewnopochodnych.

  • super wydajność
  • doskonałe krycie
  • odporna na warunki atmosferyczne
  • trwały kolor
  • łatwa w aplikacji

Cechy techniczne

Kolor: wg wzornika RAL, NCS
Ilość warstw: 1-2
Wydajność: do 8 m² z litra
Narzędzia: pędzel, wałek, natrysk
Czas schnięcia: w temp. +21±2ºC i wilgotności powietrza 54±5% – około 2 h
Temperatura stosowania: powyżej + 5ºC
Trwałość: 12 miesięcy od daty produkcji
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze od +5°C do +25°C
Opakowanie handlowe: 5 l; 10 l

*Przygotowanie podłoża:

- podłoże pod emulsję powinno być suche, mocno związane, wolne od pyłu, zatłuszczeń i innych substancji zmniejszających przyczepność
- nierówności, ubytki, pęknięcia i szpary uzupełnić przed malowaniem
- podłoża mocno chłonne, luźno związane, sypiące się i skredowane (tzn. zostawiające ślady pyłu po potarciu dłonią) pomalować preparatem gruntująco-wzmacniającym „Grunt MT-08, MT-40, AG-42”
- właściwie zagruntowane podłoże powinno być matowe.

*Przygotowanie wyrobu:

- farbę przed malowaniem dokładnie wymieszać
- emulsję można barwić na dowolny kolor nie przekraczając 2 % obj. dawki pigmentu
- w razie potrzeby można rozcieńczyć dodając nie więcej niż 3 % obj. wody

*Malowanie:

- malować temperaturze otoczenia i podłoża nie niższej niż +10ºC
- na zewnątrz nie malować w złych warunkach atmosferycznych tj. w czasie mgły, deszczu, przelotnego śniegu i mocnych upałów
- nakładać pędzlem, wałkiem lub natryskiem malarskim dwie warstwy farby (warstwę drugą po wyschnięciu poprzedniej po około 2-4h)
- narzędzia po zakończeniu prac malarskich umyć w wodzie

* Mimo, iż dokładamy wszelkich starań, aby kolory wyświetlane na monitorze wiernie odwzorowywały kolory zamawianego towaru, mogą wystąpić nieznaczne różnice. Wynikają one z innych ustawień (parametrów) Twojego monitora. Zalecamy ustawić kontrast w ten sposób, aby białe pola nie świeciły zbyt jaskrawo w stosunku do jasnych powierzchni obok monitora w pomieszczeniu, w którym przebywamy. W szczególności nie powinniśmy mieć za monitorem jasnego okna albo innego, mocnego źródła światła. Wiernemu odwzorowaniu kolorów sprzyja także światło dzienne w pomieszczeniu. Ważna jest również jakość kolorów wyświetlana na Twoim monitorze.

* Efekt końcowy w dużej mierze zależy od umiejętności Wykonawcy, zastosowanego narzędzia pracy, a także od ilości nakładanego produktu. Przedstawione wydajności, produktów i inne parametry są orientacyjne, wyliczone i wykonane na podstawie kilkunastoletniego doświadczenia, a także badań, przy zachowaniu optymalnych warunków klimatycznych ok. +23°C i wilgotność około 65%, w innych warunkach parametry mogą ulec zmianie.

* Kolor danego produktu może się nieznacznie różnić po aplikacji i wyschnięciu powłoki, od widocznego w wiaderku. Dlatego zalecamy wykonanie próbki na małym kawałku powierzchni w celu sprawdzenia i porównania koloru. Firma Wenekor nie ponosi odpowiedzialności za złe dobranie koloru, oraz za błędy wykonawcze.

 

  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię
Created by Webcat

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Korzystając ze sklepu akceptujesz RegulaminPolitykę Prywatności sklepu.

Zamknij