Menu

Kategorie

Kategorie

tynk silikonowy baranek PRO-SIL CS

Kategoria: Tynki fasadowe

Producent: Wenekor

Brak danych o cenie

Dostępność: Na zamówienie po uzgodnieniu indywidualnej ceny i koloru

Zapytaj o cenę
 • Opis
 • Aplikacja
 • Opinie klientów

Tynk PRO-SIL CS służy do wykonywania cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na podłożach betonowych, tradycyjnych tynkach, podłożach gipsowych oraz na płytach wiórowych, gipsowo-kartonowych itp. Tynk PRO-SIL CS zalecany jest do stosowania na przegrodach, gdzie wymagana jest wysoka paro przepuszczalność. Tynk PRO-SIL CS dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej, jednak w przypadku intensywnych, ciemnych kolorów stosowanie materiału na elewacjach powinno być ograniczone do niewielkich powierzchni, np. detali architektonicznych. Tynk posiada zabezpieczenie przed porażeniem biologicznym, np. grzybami, pleśniami czy algami.

 • Samoczyszczący (wysoce odporny na zabrudzenia)
 • Wysoce elastyczny i odporny na uderzenia
 • Wysoka stabilność koloru
 • Bardzo trwały
 • Niska nasiąkliwość i wysoka paro przepuszczalność
 • Wysoce odporny na czynniki atmosferyczne
 • Odporny na rozwój grzybów, alg i pleśni
 • Możliwość aplikacji maszynowej

Cechy techniczne

Kolor: wg wzornika RAL, NCS
Ilość warstw: 1
Wydajność: około 2,4-2,6 kg/m² (1.5 mm)
Narzędzia: paca plastikowa, natrysk
Czas schnięcia: w temp. +21±2ºC i wilgotności powietrza 54±5% – około 24 h
Temperatura stosowania: powyżej + 5ºC
Trwałość: 12 miesięcy od daty produkcji
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze od +5°C do +25°C
Opakowanie handlowe: 17 kg

SPOSÓB APLIKACJI:

Podłoże pod tynk powinno być równe, suche, mocno związane, wolne od pyłu i zatłuszczeń i innych substancji zmniejszających przyczepność. Podłoże chłonne, słabe przed nałożeniem tynku należy zagruntować gruntem szczepnym C-6. Tynk Silikonowy CS przed nakładaniem dokładnie wymieszać.

Równomiernie nanosić na podłoże, na grubość ziarna, za pomocą trzymanej pod kątem stalowej pacy. Następnie, kolistymi ruchami płasko trzymanej packi plastikowej, należy nadać mu jednorodną fakturę gęsto ułożonych ziaren kruszywa. Na jednej płaszczyźnie pracować bez przerw, zachowując jednakową konsystencję materiału. Narzędzia i świeże zabrudzenia należy myć wodą, a stwardniałe resztki tynku usuwać mechanicznie. Renowacje tynku można przeprowadzić poprzez malowanie farbami akrylowymi lub silikonowymi. Tynk Akrylowy CS posiada zabezpieczenie przed porażeniem biologicznym, np. grzybami, pleśniami czy algami. Przy dużym nasłonecznieniu, podczas deszczu lub przy silnym wietrze odpowiednio osłonić elewację. Duża wilgotność powietrza i niskie temperatury mogą wyraźnie wydłużyć czas wiązania i zmieniać odcień barwy. Tynk zamieszać wolnoobrotowym mieszadłem, nie mieszać z innymi produktami.

* Mimo, iż dokładamy wszelkich starań, aby kolory wyświetlane na monitorze wiernie odwzorowywały kolory zamawianego towaru, mogą wystąpić nieznaczne różnice. Wynikają one z innych ustawień (parametrów) Twojego monitora. Zalecamy ustawić kontrast w ten sposób, aby białe pola nie świeciły zbyt jaskrawo w stosunku do jasnych powierzchni obok monitora w pomieszczeniu, w którym przebywamy. W szczególności nie powinniśmy mieć za monitorem jasnego okna albo innego, mocnego źródła światła. Wiernemu odwzorowaniu kolorów sprzyja także światło dzienne w pomieszczeniu. Ważna jest również jakość kolorów wyświetlana na Twoim monitorze.

* Efekt końcowy w dużej mierze zależy od umiejętności Wykonawcy, zastosowanego narzędzia pracy, a także od ilości nakładanego produktu. Przedstawione wydajności, produktów i inne parametry są orientacyjne, wyliczone i wykonane na podstawie kilkunastoletniego doświadczenia, a także badań, przy zachowaniu optymalnych warunków klimatycznych ok. +23°C i wilgotność około 65%, w innych warunkach parametry mogą ulec zmianie.

* Kolor danego produktu może się nieznacznie różnić po aplikacji i wyschnięciu powłoki, od widocznego w wiaderku. Dlatego zalecamy wykonanie próbki na małym kawałku powierzchni w celu sprawdzenia i porównania koloru. Firma Wenekor nie ponosi odpowiedzialności za złe dobranie koloru, oraz za błędy wykonawcze.

 • Brak opinii dla towaru
 • Zaloguj się, aby dodać opinię
Created by Webcat

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Korzystając ze sklepu akceptujesz RegulaminPolitykę Prywatności sklepu.

Zamknij