Menu

Kategorie

Kategorie

Stiuk wenecki zestaw - 5 m2

Kategoria: efekty dekoracyjne

Producent: Wenekor

120.00 PLN

Powierzchnia

wybierz kolor stiuku weneckiego

Cena: 120.00 PLN

Dostępność: Dostępny

  • Opis
  • Aplikacja
  • Opinie klientów

STIUK WENECKI - jest to gotowa masa szlachetna wykonana z mączek marmurowych, dyspersji akrylowych jak zarówno wysokiej klasy komponentów. Pozwala ona na ekskluzywne pokrycie dekoracyjne z efektem nawiązującym do antycznych sposobów dekoratorskich. Wykonana powierzchnia imituje naturalny wygląd marmuru, a dobrze wywoskowana powłoka nadaje lustrzane odbicie i optyczną głębię. Stiuk wykonany tą masą jest paro przepuszczalny dla ścian.

  • akrylowy
  • gotowy do użycia (nie trzeba dolewać wody, rozrabiać i czekać)
  • odporny na szorowanie, pleśnie i grzyby
  • bardzo twardy i trwały
  • paro przepuszczalny - zapewnia „oddychanie” ścian.

Przeznaczenie: Dekoracje pomieszczeń służbowych (wejść hoteli, magazynów, biur, sali konferencyjnych), powierzchni mieszkalnych (salonów, korytarzy). Można gostosować w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności. Stiuk jest najbardziej ekskluzywnym wykończeniem ścian, sufitów, kolumn.Przeznaczony do dekoracji wnętrz nowych, jak i do prac konserwacyjnych.Możecie Państwo mieć w swoim domu ekskluzywnie wykonane wnętrza.W zależności od swoich marzeń i gustów można barwić na dowolny kolor i uzyskiwać wymarzone wzory.

Do masy należy dodać dowolny pigment w odpowiedniej proporcji, aby uzyskać pożądany kolor.

Cechy techniczne

Zestaw 5 m2 zawiera: 3,5 kg - stiuk wenecki; 0,5 L - grunt ; 0,2 kg - wosk
Zestaw 10 m2 zawiera: 6,5 kg - stiuk wenecki; 1 L - grunt ; 0,25 kg - wosk
Zestaw 15 m2 zawiera: 10 kg - stiuk wenecki; 2 L - grunt ; 0, 4 kg - wosk
Zestaw 20 m2 zawiera: 13,5 kg - stiuk wenecki; 2 L - grunt ; 0,5 kg - wosk
Kolor: wg wzornika Stiuk wenecki lub NCS
Ilość warstw: 2-3
Wydajność: około 0,5-1,3 kg/m² przy 1-3 warstwach
Narzędzia: paca nierdzewna, paca "japonka"
Czas schnięcia: w temp. +21±2ºC i wilgotności powietrza 54±5% – około 12 h
Temperatura stosowania: powyżej + 5ºC
Trwałość: 12 miesięcy od daty produkcji
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze od +5°C do +25°C
Opakowanie handlowe: 1,5 kg; 4 kg; 8 kg; 16 kg

Etapy aplikacji:

Krok 1 - przygotowanie podłoża - STIUK WENECKI wymaga podłoża nośnego, mocno związanego, suchego, oczyszczonego ze starych powłok malarskich, bez spękań, wolnego od kurzu i zatłuszczeń. Na świeże tynki Stiuk może być nakładany po 3-4 tygodniach sezonowania. Podłoża mocno chłonne, luźno związane, sypiące sięi skredowane (tzn. zostawiające ślady pyłu po potarciu dłonią) pomalować preparatem gruntująco-wzmacniającym WENEKOR GRUNT. Właściwie zagruntowane podłoże powinno być matowe.
Krok 2 - przygotowanie STIUKU - Do masy należy dodać dowolny pigment, aby uzyskać pożądany kolor. Nie przekraczać 75 ml barwnika na 1kg Stiuku. Zabarwioną masę dokładnie wymieszać by uzyskać jednolity kolor.
Krok 3 - nakładanie warstwy 1 - Stiuk należy nakładać pacą ze stali nierdzewnej. Jeśli podłoże nie jest jednolite tzn. nie jest wykonane na gładko gładzą wtedy zaleca się, nałożenie pierwszej warstwy (Stiukiem bazowym), która pozwoli na przykrycie podłoża np.: tynku lub koloru poprzedniej farby, a zarazem pozwala ułożyć wybrany wzór. Odczekać około 1h do wyschnięcia warstwy.
Krok 4 - nakładanie  warstwy 2 - Warstwę drugą nakładać innym wybranym kolorem niż warstwę poprzednią. Nakładać cienką warstwę stiuku na całą powierzchnie na przemian delikatnie zbierając nadmiar z wierzchołków, ale nie dopuścić do zatarcia wzoru z warstwy poprzedniej. Odczekać około 1h do wyschnięcia warstwy.
Krok 5 - nakładanie warstwy 3 - Warstwę trzecią nakładać innym wybranym kolorem. Wprasować masę, by uzyskać gładkość powierzchni, odczekać ok. 5-15min jak struktura lekko podeschnie należy ją wprasować (pacą ze stali nierdzewnej) kilkukrotnie, aby uzyskać oczekiwane wzory lub „cętki” wzorów. Jeśli efekt jest mało wyraźny to należy powtórzyć wprasowanie po odczekaniu 15min, pozwoli to na uzyskanie gładkiej powierzchni i lepszego  pogłębienia koloru, wzoru.

Woskowanie: można rozpocząć już po 2h od zakończenia nakładania ostatniej warstwy stiuku. Wosk należy nanosić przy użyciu pacy ze stali nierdzewnej. Nanieść niewielką ilość wosku na krawędź pacy, nakładać jednorazowo na powierzchnię 2-3m2 i równomiernie rozprowadzić cienką warstwę. Po odczekaniu 5-10min gdy wosk lekko przysycha zaczynamy go polerować przy użyciu miękkiego tamponu bawełnianego lub szmatki. Odpowiednie wybłyszczenie pozwoli na uzyskanie efektu głębi, a zarazem jest zabezpieczeniem stworzonego Stiuku.

* Mimo, iż dokładamy wszelkich starań, aby kolory wyświetlane na monitorze wiernie odwzorowywały kolory zamawianego towaru, mogą wystąpić nieznaczne różnice. Wynikają one z innych ustawień (parametrów) Twojego monitora. Zalecamy ustawić kontrast w ten sposób, aby białe pola nie świeciły zbyt jaskrawo w stosunku do jasnych powierzchni obok monitora w pomieszczeniu, w którym przebywamy. W szczególności nie powinniśmy mieć za monitorem jasnego okna albo innego, mocnego źródła światła. Wiernemu odwzorowaniu kolorów sprzyja także światło dzienne w pomieszczeniu. Ważna jest również jakość kolorów wyświetlana na Twoim monitorze.

* Efekt końcowy w dużej mierze zależy od umiejętności Wykonawcy, zastosowanego narzędzia pracy, a także od ilości nakładanego produktu. Przedstawione wydajności, produktów i inne parametry są orientacyjne, wyliczone i wykonane na podstawie kilkunastoletniego doświadczenia, a także badań, przy zachowaniu optymalnych warunków klimatycznych ok. +23°C i wilgotność około 65%, w innych warunkach parametry mogą ulec zmianie.

* Kolor danego produktu może się nieznacznie różnić po aplikacji i wyschnięciu powłoki, od widocznego w wiaderku. Dlatego zalecamy wykonanie próbki na małym kawałku powierzchni w celu sprawdzenia i porównania koloru. Firma Wenekor nie ponosi odpowiedzialności za złe dobranie koloru, oraz za błędy wykonawcze.

  • Brak opinii dla towaru
  • Zaloguj się, aby dodać opinię

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również...

Created by Webcat

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Korzystając ze sklepu akceptujesz RegulaminPolitykę Prywatności sklepu.

Zamknij