Menu

Kategorie

Kategorie

Trawertyn 6 kg

Kategoria: efekty dekoracyjne

Producent: Wenekor

75.00 PLN

zawartość netto

Cena: 75.00 PLN

Dostępność: Dostępny

 • Opis
 • Aplikacja
 • Opinie klientów

TRAWERTYN polecany jest szczególnie do dekoracji powierzchni ściennych oraz innych elementów architektonicznych wewnątrz pomieszczeń. Nadaje powierzchni efekt dekoracyjny podobny do przeciętego trawertynu z widocznymi elementami imitującymi jego wewnętrzną strukturę w formie naturalnych ubytków i wżerów. Charakteryzuje się wysoką paro przepuszczalnością oraz odpornością na działanie pleśni, grzybów i bakterii.

 • Ekologiczny
 • Gotowy do użycia
 • Bardzo twardy i trwały
 • Łatwy w aplikacji
 • Efekt naturalnego kamienia
 • Paro przepuszczalny zapewnia "oddychanie ścian"
 • Doskonale przyczepny do podłoża
 • Odporny na zabrudzenia
 • Posiada atest PZH
 • Można go barwić pigmentami jak i łączyć z bejcami uzyskując niepowtarzalny kolor

Przeznaczony do dekoracji:

- ekskluzywnych apartamentów
- pomieszczeń służbowych
- hoteli, sal konferencyjnych, biur
- powierzchni mieszkalnych (salonów, korytarzy, sypialni)

Cechy techniczne

Kolor: naturalny beżowy
Ilość warstw: 1-2
Wydajność: około 1,0-1,6 kg/m2
Narzędzia: paca nierdzewna, paca "japonka"
Czas schnięcia: w temp. +21±2ºC i wilgotności powietrza 54±5% – około 12 h
Temperatura stosowania: powyżej + 5ºC
Trwałość: 12 miesięcy od daty produkcji
Przechowywanie: w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze od +5°C do +25°C
Opakowanie handlowe: 2 kg; 6 kg; 10 kg; 20 kg

Etapy aplikacji:

Etap 1 - przygotowanie podłoża - TRAWERTYN wymaga podłoża nośnego, mocno związanego, suchego, oczyszczonego ze starych powłok malarskich, bez spękań, wolnego od kurzu i zatłuszczeń. Na świeże tynki TRAWERTYN może być nakładany po 3-4 tygodniach sezonowania. Podłoża mocno chłonne, luźno związane, sypiące się i skredowane (tzn. zostawiające ślady pyłu po potarciu dłonią) pomalować preparatem gruntująco-wzmacniającym Mocny grunt akryl plus.

Etap 2 – nakładanie Gruntu szczepnego – nanieść grunt szczepny Wenekor z mikro kulkami

Etap 3 - przygotowanie Trawertynu - Do masy należy dodać dowolny pigment, aby uzyskać pożądany kolor. Nie przekraczać 75 ml barwnika na 1kg TRAWERTYNU. Zabarwioną masę dokładnie wymieszać by uzyskać jednolity kolor. Można również nakładać Trawertyn bazowy i barwić później lakier.

Etap 4 - nakładanie warstwy 1 – Po wcześniejszym ustabilizowaniu podłoża można nakładać TRAWERTYN należy go nanosić pacą ze stali nierdzewnej na grubość ziarna. Po odczekaniu ok. 10-20 min zrobić charakterystyczne wżery wg uznania.

Odczekać 12-24 godziny, aby dekorowana powierzchnia była sucha. Przed nałożeniem 2 warstwy należy delikatnie przeszlifować ewentualne zgrubienia i wtrącenia papierem ściernym tak, aby je usunąć, następnie całą powierzchnię odkurzyć miękkim pędzlem.

Etap 5 - nakładanie  warstwy 2 - Warstwę drugą nakładać innym wybranym kolorem niż warstwę poprzednią lub też w kolorze bazowym. Przy wygładzaniu pory tynku zamykają się i niewydrapane obszary otrzymują charakterystyczne satynowe wybłyszczenie. Jeżeli stworzone wydrapania zamykają się w czasie zagładzania należy zmniejszyć siłę nacisku pacą lub odczekać aż powierzchnia bardziej przeschnie. W czasie zagładzania konieczne jest utrzymywanie ostrza pacy w idealnej czystości (najlepiej usuwać z pacy jakiekolwiek ślady materiału po każdym przeciągnięciu, przy pomocy papierowych ręczników lub suchej szmatki).W ten sposób wykonać pracę na całej powierzchni.

Lakierowanie: można rozpocząć już po 24h od zakończenia nakładania ostatniej warstwy trawertynu. Do lakieru można dodać dowolny barwnik lub pozostawić go w bezbarwnym kolorze. Należy nanosić przy użyciu pędzla, wałka, szmatki lub gąbki. Odpowiednie wylakierowanie pozwoli na uzyskanie efektu głębi, a zarazem jest zabezpieczeniem stworzonego Trawertynu. Zaleca się 2 krotne lakierowanie pierwsze bezbarwne, a drugie w wybranym kolorze dodanym do lakieru. Po lekkim przeschnięciu 2 warstwy należy ją zmyć mokrą gąbką pozostawiając pigment w charakterystycznych wżerach.

* Mimo, iż dokładamy wszelkich starań, aby kolory wyświetlane na monitorze wiernie odwzorowywały kolory zamawianego towaru, mogą wystąpić nieznaczne różnice. Wynikają one z innych ustawień (parametrów) Twojego monitora. Zalecamy ustawić kontrast w ten sposób, aby białe pola nie świeciły zbyt jaskrawo w stosunku do jasnych powierzchni obok monitora w pomieszczeniu, w którym przebywamy. W szczególności nie powinniśmy mieć za monitorem jasnego okna albo innego, mocnego źródła światła. Wiernemu odwzorowaniu kolorów sprzyja także światło dzienne w pomieszczeniu. Ważna jest również jakość kolorów wyświetlana na Twoim monitorze.

* Efekt końcowy w dużej mierze zależy od umiejętności Wykonawcy, zastosowanego narzędzia pracy, a także od ilości nakładanego produktu. Przedstawione wydajności, produktów i inne parametry są orientacyjne, wyliczone i wykonane na podstawie kilkunastoletniego doświadczenia, a także badań, przy zachowaniu optymalnych warunków klimatycznych ok. +23°C i wilgotność około 65%, w innych warunkach parametry mogą ulec zmianie.

* Kolor danego produktu może się nieznacznie różnić po aplikacji i wyschnięciu powłoki, od widocznego w wiaderku. Dlatego zalecamy wykonanie próbki na małym kawałku powierzchni w celu sprawdzenia i porównania koloru. Firma Wenekor nie ponosi odpowiedzialności za złe dobranie koloru, oraz za błędy wykonawcze.

 • Brak opinii dla towaru
 • Zaloguj się, aby dodać opinię

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również...

Created by Webcat

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Korzystając ze sklepu akceptujesz RegulaminPolitykę Prywatności sklepu.

Zamknij